Пледи

Пледи

Домашній текстиль представлено у різних видах, розмірах та кольорах. Найбільш популярними є пледи, якими можна вкритися у прохолодні дні, загорнутися перед телевізором з чашкою кави чи зустріти захід сонця на веранді. Вони бувають м’які чи досить щільні, у класичний квадратик чи з барвистим малюнком. Пледи незамінні у поході чи холодними зимовими днями, допомагають швидко зігрітися та відчути домашній затишок.

Історія виникнення пледів

Перші пледи з’явилися ще у XV-XVI столітті у Шотландії, де вони використовувалися як елемент одягу. Довгий відріз тканини огортали навколо тіла, перекидали через плече та фіксували на поясі. Уночі розправляли та використовували як покривало. Сучасні пледи є невіддільною частиною життя людини, їх можна побачити у будь-якому інтер’єрі, а мандрівники без них не вирушають у подорож. Вироби користуються попитом в усьому світі й вирізняються великим розмаїттям асортименту.

Залежно від призначення виробу розрізняють наступні види:

  • Домашній текстиль невеликих розмірів, який використовують у якості покривала. Пледи підходять для застилання диванів, крісел, створюючи унікальну атмосферу у домі, ними можна накритися та зігрітися.
  • Дитячі вироби. Усі матусі знають, що невеличкі пледи є незамінними під час прогулянок з малюком у візочку, ними можна вкрити дитинку, коли вона спить. Це зручний матеріал для імпровізованої ігрової зони. Плед розстеляють на підлозі, й малюк може повзати, не боячись холоду чи протягів.
  • Для відпочинку, походів, пікніку. Дорожні аксесуари вирізняються додатковою міцністю матеріалів, високою зносостійкістю, добре тримають форму, займають небагато місця у складеному вигляді.

Основними функціями пледів є їхня властивість добре зігрівати, підтримуючи оптимальну температуру тіла. Вони легкі, не викликають дискомфорт та важкість. Можна накрити половину тіла або тільки ноги, можна скласти навпіл чи покласти під голову, використовувати у якості простирадла.

З чого виготовляють пледи

Матеріалами для вироблення пледів можуть бути різні тканини, але головне, щоб вони були м’які та теплі, приємні на дотик та неважкі.

Доступними за ціною та високої якості є вироби з бавовни, віскози, шерсті, синтетичних матеріалів. Природні волокна добре зберігають тепло, але не є такими зносостійкими, як синтетичні вироби.

Великою популярністю користуються плетені вироби. Такий плед добре зберігає тепло, дарує затишок та приємні спогади, зігріває зимою та нагадує мандрівникові про домівку, де чекають близькі люди.

Пледи зі штучного хутра виглядають презентабельно, додають дизайну вишуканості, але мають великий об’єм і не підходять для подорожей.

Гарною ідеєю стане покривало з комбінованими тканинами (шовком, хутром, бавовною, плетінням). Такі пледи добре підіймають настрій та зберігають тепло.

Як вибрати якісний виріб

Перш ніж купувати плед, треба добре його роздивитися якість плетіння, оцінити важкість, приємність на дотик. Кольори слід обирати не дуже яскраві, які не потьмяніють під час першого ж прання, а впишуться у будь-який інтер’єр та не набриднуть через декілька днів.

Не варто забувати й про правила догляду за виробами. Пледи можна чистити самостійно, прати чи віддавати у хімчистку. Для очищення не використовують пральні порошки, які можуть залишати розводи, а спеціальні шампуні чи рідке мило. Прасувати вироби не потрібно, сушити у розгорнутому вигляді.

Виробники пропонують велике розмаїття виробів, серед яких можна швидко обрати потрібні розміри та малюнок, теплої тканини. Такий плед зігріє прохолодними вечорами, підійде й дорослим, і малюкам.

Зворотний дзвінок
Viber
Telegram
Facebook
Instagram

Зворотний дзвінок